چرا محتوای طولانی بهتر است و چطور محتوای طولانی بنویسم؟ + تعداد کلمات لازم برای محتوا

محتوای طولانی

بیشتر بازاریابان محتوا عقیده دارند که محتوای طولانی، بهترین نوع تولید محتوا است. امروزه میانگین طول پست‌ها برابر با ۱۱۵۱ کلمه است که نسبت به سال‌های قبل، با افزایشی ۴۲ درصدی مواجه بوده است. اما واقعا طول محتوای متنی باید چقدر باشد؟ آیا این محتوای طولانی است که جواب می‌دهد؟ این مطلب را بخوانید تا درباره محتواهای طولانی بیشتر بدانید و متوجه شوید که چرا این نوع از محتوا، می‌تواند یک ارزش افزوده واقعی برای وبسایتتان باشد.

محتوای طولانی

محتوای طولانی چند کلمه است؟

 بسیاری از کسب و کارها تمایل دارند بدانند چگونه تولید محتوا کنیم و برای این کار به چند کلمه نیاز داریم؟ همچنین برخی از کسب و کارها در نتیجه تحقیقات خود دریافته‌اند که محتوای طولانی، بازدهی بیشتری به همراه دارد.

پیش از بررسی جوانب مثبت و منفی محتواهای طولانی، باید منظورمان را از محتواهای طولانی بیان کنیم: اگر چه به طور رسمی تعداد کلماتی برای تعیین طولانی بودن محتوا تعیین نشده است؛ با این حال بسیاری از متخصصان می‌پذیرند که محتوای طولانی بین ۱۲۰۰ و ۲۰۰۰ کلمه است.

محتوای طولانی

با وجود این، یک مدیر بازاریابی معتقد است محتواهای طولانی، در واقع محتوایی است که نگاهی عمیق به موضوع مورد نظر دارد و ربط چندانی به تعداد کلمات نخواهد داشت. در واقع در این محتوا قرار است به هر سوالی که حتمالا برای خواننده پیش می‌آید، پاسخ داده شود. بنابراین طول مطلوبی برای محتوا وجود ندارد؛ اما برای رسیدن به این هدف، تا آنجا که لازم است باید به نوشتن ادامه داد. با در نظر گرفتن این تعریف، محتواهای طولانی در واقع محتوایی است که به‌طور جامع یک موضوع و تمامی موارد مرتبط با آن را پوشش می‌دهد.

علاوه‌براین، برخی از متخصصان عقیده دارند زمانی که کاربر در صفحه می‌ماند بیش از تعداد کلمات محتوا اهمیت دارد.

چرا تولید محتوا طولانی بهتر است؟

اگرچه ممکن است هیچ قانونی سفت و سختی برای تعیین کردن تعداد کلمات محتواهای طولانی وجود نداشته باشد؛ بازاریابان مقالات طولانی را یک ارزش افزوده واقعی برای مشاغل، وبلاگ‌ها، و وبسایت‌ها می‌دانند. مزایای محتوای طولانی عبارتند از:

رتبه بالاتر در موتورهای جستجو

محتوای طولانی رتبه خوبی در موتورهای جستجو می‌کند؛ در واقع الگوریتم‌های گوگل برای اولویت‌بندی محتوا، به مطالب طولانی اهمیت بیشتری می‌دهند و محتوای طولانی ۵ تا ۱۰ درصد بیشتر از سایر مطالب دیده خواهد شد.

 یکی از دلایل برتری عملکرد محتواهای طولانی آن است که این نوع محتوا، ممکن است حاوی عبارات کلیدی بلندتری باشد؛ این  عبارات، در واقع از چند کلمه تشکیل شده‌اند و افرادی که به طور دقیق درباره موضوعات مختلف جستجو می‌کنند را به سایت شما خواهند رساند. استفاده از لانگ تیل به موتورهای جستجو نشان می‌دهد که این محتوا باکیفیت بوده و در آن از تمامی مرتبط نیز استفاده شده است.

همچنین همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم، در مطالب بلند می‌توان به طور جامع به یک موضوع پرداخت. موتورهای جستجو نیز به مطالب جامع و تولید محتوای باکیفیت اهمیت زیادی می‌دهند.

کاربر زمان طولانی‌تری در سایتتان می‌ماند

محتوای طولانی

اگر محتوای شما حاوی اطلاعات ارزشمندی باشد که ارزش خواندن دارند، این شانس را خواهید داشت که بازدیدکنندگان به مدت طولانی‌تری در سایت شما باقی بمانند و دفعات بیشتری به آن بازگردد. این امر به ویژه هنگامی اهمیت دارد که خوانندگان از طریق نتایج جستجوی گوگل به سایت شما برسند؛ زیرا زمان صرف شده در  سایت شما به گوگل می‌گوید محتوای مفیدی برای کاربران فراهم کرده‌اید و در نتیجه رتبه بالاتری در گوگل کسب خواهید کرد.

بهبود نرخ تبدیل

بررسی‌ها نشان می‌دهند که بسیاری از شرکت‌ها توانستند با استفاده از محتوای طولانی، نرخ تغییر خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند. برای مثال درمورد یکی از شرکت‌ها این نرخ بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است.

تبدیل سایت شما به یک مرجع

محتوای طولانی

محتوای طولانی و باکیفیت در وبلاگ یا وبسایت شما، به برندتان اعتبار می‌بخشد. در نتیجه این اعتبار سبب می‌شود سایت یا برند شما به عنوان مرجعی در صنعتتان شناخته شود. این امر در نهایت می‌تواند منجر به شناخت بهتر نام و فروش آنلاین بیشتر گردد.

به‌اشتراک‌گذاری بیشتر در شبکه‌های اجتماعی

اگر قرار باشد کاربران محتوایی را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند، محتوای طولانی شانس بیشتری نسبت به محتوای کوتاه خواهد داشت. یک مطالعه نشان می‌دهد پست‌هایی که بیش از ۱۵۰۰ کلمه دارند، نسبت به پست‌های کوتاه‌تر لایک و به‌اشتراک‌گذاری بیشتری کسب می‌کنند. علت اهمیت دیده شدن در شبکه‌های اجتماعی آن است که با این اتفاق، خوانندگان جدیدی به دست آورده و در نتیجه سایت شما رشد خواهد کرد.

بک لینک زیادتر در محتوای طولانی

محتوای طولانی

یکی دیگر از مزایای تولید محتوای طولانی، گرفتن درصد بالاتر بک لینک است؛ که می‌تواند ترافیک ارگانیک بیشتری برایتان به ارمغان آورد. برای تشویق بک لینک سازی،  افراد باید به این نتیجه برسند که محتوا شما به اندازه کافی ارزشمند است. از آنجایی که محتوای کوتاه اطلاعات کمتری را ارائه می‌دهد، اغلب  ارزش آن کمتر تلقی می‌شود و در نتیجه تعداد بک لینک کمتری نیز به همراه دارد. در مقابل محتوایی که به صورت عمیق به یک موضوع بپردازد، تضمین می‌کند که بک لینک‌های بیشتری دریافت خواهید کرد؛ این امر سبب رتبه‌بندی بهتر در موتورهای جستجو نیز خواهد شد.

ویدیوهای آموزشی محتوا در اینستاگرام ژوا را از دست ندهید!

نکاتی برای تولید محتوا طولانی

long content

اگرچه فواید محتوای طولانی غیرقابل انکار است، مهم است تمرکز خود را نسبت به کیفیت محتوا از دست ندهید. همچنین باید بدانید که تاکتیک‌های سئو کلاه سیاه جایی در محتوای مدرن نداشته و در واقع می‌توانند به رتبه بندی جستجوی شما آسیب برسانند. در ادامه چندین روش را بیان خواهیم کرد که تضمین می‌کنند خوانندگان محتوای شما را خواهند خواند، حتی اگر بسیار طولانی باشد:

به خوانندگان بیاموزید

به گفته یک استراتژیست سئو مهم است که در هنگام ایجاد محتوای طولانی، چیزهایی را به کاربر بیاموزید. وی توضیح می‌دهد:« کاربران شما احتمالاً به دنبال نکات مهم، مثال‌ها، چگونگی انجام یک کار یا تاریخچه یک چیز هستند. همیشه به دنبال پاسخگویی به سوالات مربوط به کجا، چرا و چگونه باشید.همچنین سعی کنید موضوعاتی را پوشش دهید که قبلاً به آنها پرداخته نشده است.»

دقیق باشید

long content

یک بازاریاب دیجیتال معتقد است که تولیدکنندگان محتوا نباید تنها نگران طول محتوا باشند، بلکه بیشتر باید سعی کنند روی مخاطب خود تاثیر بگذارند. وی می‌گوید به جای هدف قرار دادن تعداد کلمات خاص، سعی در تولید محتوایی داشته باشید که شامل تمام اطلاعاتی است که مخاطب به آن نیاز دارد. به طور کلی وی معتقد است که مقاله باید به اندازه‌ای که لازم است، ادامه یابد؛ این اندازه ممکن است کم یا زیاد باشد.

در محتوای طولانی مقاله‌ای خوانا بنویسید

برای آنکه تمامی مخاطبان قادر به خواندن محتوای شما باشند، لازم است  آن را خوانا بنویسید. برای این کار چند نکته وجود دارند که می‌توانید آنها را در نظر بگیرید:

  • هنگام تولید محتوا پاراگراف ها را کوتاه نگه دارید
  • جملات طولانی را کوتاه کنید
  • از اصطلاحات مربوط به صنعت‌تان کمتر استفاده کنید
  • کلماتی که خیلی طولانی هستند را به کار نبرید

نکات عملی را درج کنید

خواننده‌ها خواندن دستورالعمل را دوست دارند؛ به ویژه هنگامی که آنها شامل مراحل ساده‌ای هستند. برای مثال می‌توانید از لیست‌های بولت‌دار استفاده کنید تا آنها را برای آنچه لازم است انجام دهند، راهنمایی نمایید.

محتوای همیشه سبز بنویسید

سعی کنید محتوایی بنویسید که اعتبار خود را در طول زمان از دست ندهد. برای این کار از محتواهایی که  تنها برای زمانی خاص مفید هستند دوری کرده و در مورد موضوعاتی بنویسید که همیشه به کار می‌آیند. به این وسیله از ماندگاری محتوای خود اطمینان حاصل کرده و بازدیدکنندگان را مجدداً به سایت‌تان باز می‌گردانید.

قالب بندی اهمیت زیادی دارد

محتوای طولانی

یکی از تکنیکهای تولید محتوا، قالب بندی آن است. قالب بندی مطالب طولانی از اهمیت ویژه‎ای برخوردار است؛ در این گونه مطالب بهتر است عناوین و زیرعنوان‌های واضحی داشته باشید و پیوندهایی به بخش‌های مختلف مطلب دهید تا هدایت کاربر ساده شود.

در واقع لازم است بدانید که یک متن بسیار طولانی ولی ضعیف و حاوی تعداد زیادی از کلمات کلیدی، تضمینی برای رتبه خوب نیست و مطمئناً چیزی نیست که قادر به جلب توجه خواننده باشد. فهرست‌بندی منظم و مناسبی در ابتدای مطالب، به ویژه برای مقالات طولانی، بسیار مفید است و می‌تواند به مخاطبان نگاه اجمالی از آنچه در مطلب شما وجود دارد، ارائه دهد.

همچنین استفاده هوشمندانه از عناصری مانند جعبه‌های متنی، نمودارها، تصاویر و فضای سفید، می‌تواند خوانندگان را برای ادامه دادن به خواندن مطلب ترغیب نماید. به علاوه  درج بولت‌هاو لیست‌های شماره‌دار، سبب بالاتر رفتن خوانای محتوای شما خواهد شد.

استفاده از تصاویری که به طور دقیق محتوا را توصیف می‌کنند نیز، سبب جذب کاربر به محتوای شما می‌گردند. به طور کلی، قالب‌بندی مناسب می‌تواند بازدیدکنندگان را برای مدت طولانی‌تری در سایت نگه دارد؛ که این امر برای افزایش رتبه سایت شما در گوگل بسیار مهم است.

از توضیحات بیش از حد در محتوای طولانی بپرهیزید

یک قانون بسیار ضروری این است که هرگز نباید از موارد و توضیحات اضافی، صرفا برای افزایش تعداد کلمات متن استفاده کنید. در واقع اگر شخصی بخواهد نزدیکترین لوله‌کشی به خانه‌اش را پیدا کند، تنها لازم است اطلاعات تماس و اطلاعات مربوط به خدمات وی را بیابد و نیازی به یک مقاله ۲۰۰۰ کلمه‌ای درباره تاریخچه کار و ویژگی‌های مرتبط با لوله‌کش‌ها نخواهد داشت.

محتوای چند کلمه‌ای، زیاده‌روی محسوب می‌شود؟

long content

در هنگام آموزش تولید محتوا لازم است بدانید که محتوای شما نباید خیلی طولانی باشد. یک شرکت آموزشی در زمینه بازاریابی آنلاین می‌گوید:« طول محتوای مطلوب برای مطالب طولانی، ممکن است پایین‎تر از آنچه فکر می‌کنید؛ باشد.» آنها پس از تجزیه و تحلیل محتواهای شماره یک گوگل، دریافتند که تعداد کلمات مطلوب برای محتوا برابر با ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ کلمه است. لازم است بدانید که بازخوردها به مطالبی با این طول بسیار بهتر خواهند بود.

نتیجه گیری محتوای طولانی

بسیاری از افراد می‌خواهند بدانند تولید محتوا چیست ویکی پدیا و پس از فهمیدن معنای آن، به سادگی اقدام به نوشتن محتوا درباره کسب و کار خود خواهند کرد. باوجود این، چنین کاری به همان سادگی که فکر می‌کنید نبوده و نیاز به دانستن نکات زیادی دارد.

تعداد کلمات محتوا

برای مثال یکی از نکاتی که لازم است به آن توجه کنید؛ این است که با وجود اهمیت محتوای طولانی، محتواهای کوتاه نیز مزایای خودشان را دارند. در نهایت ترکیبی جذاب از مطالب طولانی‌تر و کوتاه‌تر ممکن است بهترین راه برای بازگرداندن بازدیدکنندگان به سایت شما باشد.

برای سفارش تولید محتوا باکیفیت و با رعایت تمامی نکات طبق آخرین استانداردهای محتوا نویسی روز دنیا، می‌توانید از طریق این لینک اقدام کنید.

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *