محتوای تولید شده توسط کاربر چیست؟ راهنمای کامل UGC و دلیل نیاز شما به آن

محتوای تولید شده توسط کاربر چیست؟

مقدمه

در این مطلب از ژوا قصد داریم درباره این موضوع که «محتوای تولید شده توسط کاربر چیست؟» صحبت کنیم و شما را با انواع مختلف، مزایا و نمونه‌هایی از آن آشنا کنیم. در سال‌های گذشته هنگامی که یک برند قصد معرفی و توصیف محصول یا خدماتی را داشت، به شرکت‌های بزرگ و آژانس‌های تبلیغاتی مراجعه می‌کرد تا به کمک متخصصان این حوزه، سفارش تولید محتوا متنی دهند یا محتواهایی در قالب عکس، فیلم، انیمیشن و… را طراحی و تولید کنند. اما امروزه به لطف تلفن‌های هوشمند، تقریبا تمامی مردم توانایی تهیه محتوای باکیفیت را دارند و هر فردی می‌تواند دائما محتوای خود را تولید کرده و به صورت آنلاین با دیگران به اشتراک بگذارد. اما مزایای این روش چیست؟ آیا این روش به تنهایی کافی است؟

تولید شده توسط کاربر چیست

تجربه‌های شخصی افراد هنگام استفاده از یک محصول یا خدمت، همیشه برای مردم جذابیت دارد. همانطور که در گذشته تبلیغات دهان به دهان، منفعت بزرگی برای کسب و کارها به همراه داشت، امروزه نیز تولید محتوا توسط کاربران می‌تواند سرمایه بزرگی برای بازاریابی دیجیتال مشاغل باشد.

اهمیت محتوای تولید شده توسط کاربر به قدری زیادی است که به گفته جان دوئر، یکی از مشهورترین سرمایه‌گذاران جهان:

«موج بعدی وب، محتوای تولید شده توسط کاربر خواهد بود.»

UGC مخفف چیست؟

شاید بپرسید Ugc چیست؟ محتوای تولید شده توسط کاربر یا همان UGC مخفف User-generated content است و به هر محتوایی که توسط کاربران یک برند تجاری ایجاد، منتشر و یا ارسال شده باشد، گفته می‌شود. در بسیاری از موارد، UGC به عنوان موثرترین محتوا برای برندها به شمار می‌رود. غالب مشارکت کنندگان، طرفداران یک برند هستند که بدون دریافت هیچ گونه دستمزدی، برای محصول یا خدمت ارائه شده یک برند تبلیغ می‌کنند.


محتوای تولید شده توسط کاربر چیست؟

همانطور که گفتیم محتوای تولید شده توسط کاربر به هر نوع محتوایی گفته می‌شود که توسط طرفداران یک برند ایجاد شده و ارائه می‌شود. این محتوا شامل تصاویر، فیلم‌ها، توصیفات، توییت‌ها، پست‌های وبلاگ و هر چیزی از این قبیل می‌شود و در واقع به عملکرد و رضایت کاربران از یک برند و تبلیغ آن توسط همان افراد، اشاره دارد. به نظر می‌رسد که UGC یکی دیگر از آن استراتژی‌های پر شور بازاریابی باشد. در واقع، این نوع محتوا اصلا مد زودگذر نیست.

برای اینکه بدانید کارکرد یو جی سی چیست، توجه شما را به یک مثال جلب می‌کنیم. در سال ۲۰۰۹ برند باربری در پی استفاده از کارکردهای UGC، کمپینی با عنوان Burberry’s Art of the Trench UGC راه اندازی کرد. در آن زمان، برندها از ایده طرفداران خود برای پیشبرد تجارت‌ خود استفاده می‌کردند- زیرا مراجعه دهان به دهان به عنوان بهترین نوع مراجعه حتی در عصر دیجیتال تلقی می‌شد.

تولید شده توسط کاربر چیست

باربری از طرفداران وفادار خود خواست که تصاویری از خود و دوستان خود را در حالی که کت ترانشه نمادین این برند را پوشیده اند بارگذاری کنند. این کار به صورت گسترده‌ای انجام شد و تنها کاری که باربری باید انجام می‌داد، این بود که بهترین تصاویر ارسالی کاربران را که در یک میکروسایت اختصاصی و صفحه فیس بوک خود به نمایش گذاشته بودند، تصحیح کند. نتیجه این کمپین برای برند باربری فوق‌العاده بود.

برای اینکه بدانید نقش محتوای تولید شده توسط کاربر چیست، در نظر داشته باشید که ۸۶٪ از مردم معتقد هستند که UGC شاخص خوبی برای توصیف کیفیت یک برند تجاری است. با توجه به اینکه ۶۸٪ از کاربران رسانه‌های اجتماعی در سنین ۱۸ تا ۲۴ سال هنگام تصمیم گیری برای خرید (eMarketer) اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در شبکه‌های اجتماعی را دنبال می‌کنند، می‌توان فهمید که چرا UGC تا این حد قدرتمند است.


انواع محتوای تولیدی توسط کاربر چیست؟

تولید شده توسط کاربر چیست

به طور کلی سه نوع محتوای یو جی سی وجود دارد که می‌توانید با افزایش آگاهی و فروش برند خود، بر روی آنها تمرکز کنید:

Visual UGC (عکس و فیلم)

محتوای تصویری رایج‌ترین و جذاب‌ترین نوع UGC است. وقتی مشتری عکس یا ویدیویی از محصول جدید خود را در کانال‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارد، در حال ایجاد ویژوال UGC است. به همین ترتیب، هنگامی که یک مهمان از استخر هتلی که در آن اقامت دارد عکس می‌گیرد، در حال ایجاد محتوای بصریUGC است.


توصیفات و نظرات

شاید بپرسید منظور از توصیفات و نظرات در انواع محتوای تولید شده توسط کاربر چیست؟ وقتی کاربری محصول و مزایای آن را دریافت کرد، نظر مشخصی درباره آن ارائه می‌دهد. معمولا توصیفات و نظرات پس از خرید از زبان مشتری ارائه می‌شود. به عنوان مثال، یک کلاس یا برنامه قصد دارد تا آنجا که ممکن است فیلم‌های UGC از دانشجویان خوشحال خود دریافت کند تا آنها بتوانند به تبلیغ برنامه خود ادامه دهند.

برندهایی که مشتری‌های رضایتمندی در پلتفرم‌های مورد نظر خود (مانند توییتر یا فیس بوک) دارند، می‌توانند از نظرات مشتریان در مطالب بازاریابی خود استفاده کنند. کلید استفاده از توصیفات و نظرات، این است که شما تضمین کنید بیشترین کیفیت و منابع را برای مشتریان آینده خود ارائه می‌دهید.


بررسی‌ها | محتوای تولید شده توسط کاربر چیست

بررسی‌ها در صفحات معرفی محصول یا صفحات تجاری، قسمت بزرگی از موفقیت یک محصول را رقم می‌زنند. هفتاد درصد مصرف کنندگان قبل از تصمیم گیری برای خرید، رتبه بندی یا بررسی‌های UGC را در نظر می‌گیرند. بررسی‌ها در زیر مشخصات موجود در صفحه محصول وجود دارد، جایی در انتهای کانال که افراد می‌توانند آن را بخوانند تا از دانش و آمادگی لازم برای خرید برخوردار باشند.

شما می‌توانید برای ایجاد آگاهی از کیفیت محصولات یا خدمات خود، از بررسی افراد در استراتژی‌های برتر بازاریابی خود استفاده کنید، اما بهتر است اطمینان حاصل کنید که تمام بررسی‌های مربوطه تا حد ممکن به دکمه خرید نزدیک باشند.

در جواب این سوال که بهترین نوع محتوای تولید کاربر چیست؟ باید بگوییم هر سه نوع محتوای یو جی سی، برای تبلیغ هر کسب و کاری لازم است. شما همیشه یک جریان ورودی محتوای جدید ایجاد شده توسط کاربر را لازم دارید که بتواند در مطالب بازاریابی آینده استفاده شود. از آنجایی که این موارد به انواع مختلف UGC نیاز دارند – داشتن گزینه‌های فراوان برای هر نوع UGC برای کلیه کمپین‌های آینده بسیار مفید خواهد بود.


استراتژی محتوای تولید شده توسط کاربر چیست

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که استراتژی نهفته در محتوای تولید شده توسط کاربر چیست؟ می‌توان گفت UGC واقعا در کل کانال بازاریابی جریان دارد و برای محتوای بالای قیف تا پایین قیف فروش قابل استفاده است. برندها از UGC برای افزایش آگاهی و فروش خود استفاده می‌کنند؛ زیرا این محتوا یکی از معدود موارد بازاریابی است که در هر مرحله از سفر مشتری به خوبی کار می‌کند.

۴۸٪ از مشتریان ادعا می‌کنند محتوای تولید شده توسط کاربر روش بسیار خوبی برای کشف محصولات جدید توسط آنها است و وقتی وب سایت‌ها محتوای تولید شده توسط کاربر را نشان می‌دهند ۲۹٪ افزایش در تبدیل وب وجود دارد.


کجا می‌توان محتوای تولیدی کاربران را پیدا کرد؟

شاید بپرسید روش جستجوی محتوای تولید شده توسط کاربر چیست؟ بدیهی است که UGC از طرف مشتریان شما تهیه می‌شود، بنابراین یافتن محتوای تبلیغاتی آنها و سازماندهی‌ برای ارائه بهترین مطالب براساس آنچه که به آن نیاز دارید، یک امر ضروری است. برای این کار دو راه دارید: یا می‌توانید UGC را پیدا کنید (اگر غالبا از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید) یا اینکه درخواست ارسال مستقیم داشته باشید که در آن مشتریان بتوانند محتواهای تولیدی خود را از طریق مسابقات و کمپین‌ها برای شما ارسال کنند.

UGC چیست

اگر به دنبال محتوای تولید شده توسط کاربر هستید، می‌توانید از یک پلتفرم مانند اینستاگرام برای جمع آوری، سازماندهی و یافتن بالاترین کیفیت UGC استفاده کنید. هدف شما این است که تمام UGC موجود را پیدا کنید و سپس بفهمید که از چه نوع محتوای UGC در بخش‌های مختلف قیف بازاریابی یا کمپین‌های مختلف استفاده کنید. بدون بستری مانند یک رسانه اجتماعی، یافتن UGC می‌تواند ساعت‌ها طول بکشد و تعامل شما با کاربری که برایتان محتوا ایجاد کرده است مختل شود. ممکن است بتوانید برخی از مطالب را براساس هشتگ‌های گسترده برند پیدا کنید، اما در نهایت با UGC زیادی روبرو می‌شوید که برچسب برند شما بر روی آنها حک نشده است.

برای آموزش‌های بیشتر، لطفا به پیج اینستاگرام ژوا سر بزنید.


روش‌های جلب مشتری به ایجاد محتوای تولید شده توسط کاربر چیست؟

  • ایجاد انگیزه در مشتریان برای ایجاد UGC در طول بخش‌های خاصی از سفر خرید
  • تجاربی زیبا با فضاهای فیزیکی و بسته‌بندی جذاب را ایجاد کنید که افراد بیشتر به اشتراک می‌گذارند
  • در ازای دریافت جایزه، از مشتریان بخواهید UGC ایجاد کنند

چرا محتوای تولید شده توسط کاربران برای کسب و کارها مهم است؟

بدیهی است که کمپین‌های UGC به دلیل موفقیت بسیار زیاد در دنیای بازاریابی نقش مهمی داشته اند. اما چرا آنها اینقدر موفق هستند؟ چرا برندها به جای تهیه تبلیغات خود، به مخاطبان خود روی آورده اند تا محصولات خود را به اشتراک بگذارند؟ نقش UGC چیست؟

UGC مشتریان را در مرکز توجه قرار می‌دهد

استراتژی‌های مشتری مداری همواره در حال افزایش هستند، زیرا شرکت‌ها دائما مجبور هستند روند تغییر مخاطبان خود را دنبال کنند. در این سرعت پیشرفت و جهان دیجیتالی، با یک کلیک می‌توان فاصله‌‌ها را از بین برد. اگر برندها نتوانند خدمات مطلوبی به مشتریان خود ارائه دهند، مشتریان آنها به سادگی برند دیگری را پیدا می‌کنند.

کاربران آنلاین به طور فزاینده‌ای درک می‌کنند که کدام شرکت‌ها از تاکتیک‌های نادرست بازاریابی استفاده می‌کنند و کدام یک معتبر و شفاف هستند.


مردم به به افراد واقعی اعتماد دارند | محتوای تولید شده توسط کاربر چیست

تولید شده توسط کاربر چیست

برای پاسخ به دلایل استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر چیست، می‌توان به میزان اعتمادسازی بازاریابان اشاره کرد. در حقیقت، قرن‌ها است که ما به شیوه UGC خرید می‌کنیم، اما اکنون پلتفرم‌های اجتماعی برای دسترسی بیشتر به مزایای آن، در سراسر جهان وجود دارد. شگفت‌‌زده می‌شوید اگر بدانید که ۹۲٪ از مردم به توصیه شخص مصرف کننده دیگری به یک برند اعتماد می‌کنند.


محتوای تولید شده توسط کاربر معتبر است

صحت و اعتبار در دنیای آنلاین امروز بسیار مهم است. مشتری‌ها اکنون دیگر مشتریانی منفعل نیستند که توسط تبلیغات تلویزیونی و بیلبوردها برای خرید اقدام کنند. درعوض، آنها درباره مطلوبیت‌های خودشان دست به انتخاب می‌زنند و می‌خواهند در مورد خرید یا عدم خرید خود از یک برند، اظهار نظر کنند.

اما آنها چه برندی را برای خرید انتخاب می‌کنند؟ آنها برحسب رضایت و نظرات دیگر مشتریان، میزان تعاملات، و مطلوبیت‌های برآورده شده خود دست به انتخاب یک برند می‌زنند.


UGC انجمن ایجاد می‌کند

ویژگی دیگری که به سوال محتوای تولید شده توسط کاربر چیست؟ پاسخ می‌دهد، بر این اشاره دارد که UGC مخاطبان را دور هم جمع می‌کند. UGC به جای اینکه برند را در مقابل مشتریان‌ قرار دهد، همه را در یک خانواده بزرگ و شاد جمع می‌کند. مردم دوست دارند بخشی از چیزی را تجربه شده است احساس کنند. در یک نظریه در سال ۱۹۸۶ که توسط مک میلان و چاویس قلم زده شد، چهار چیز وجود داشت که مردم را ترغیب می‌کرد احساس کنند عضوی از یک جامعه هستند.

  1. عضویت
  2. نفوذ
  3. ادغام و برآوردن نیازها
  4. ارتباط عاطفی مشترک

مورد ۲ و ۴ در این نظریه مورد توجه ویژه UGC است. نفوذ باید به صورت موثری انجام شود؛ اعضا همچنین باید احساس کنند که بر جامعه تأثیر دارند. مک میلون و چاویس اظهار داشتند که جوامع سالم داستانی دارند و این همان چیزی است که آنها را به هم نزدیک می کند.


UGC مقرون به صرفه است | محتوای تولید شده توسط کاربر چیست

UGC انواع روش‌های ایجاد محتوا توسط کاربران را پوشش می‌دهد. در بیشتر موارد، کاربران دستمزد نمی‌گیرند و به چند دلیل دوست دارند این کار را انجام دهند، خواه این امر برای به اشتراک گذاشتن تجربه خود باشد، یا ایجاد ارتباط با افراد همفکر یا احتمال برنده شدن در یک کمپین.


بازگشت سرمایه UGC بالا است

بر اساس گزارشات ارائه شده، هنگامی که مصرف کنندگان در معرض مخلوطی از محتوای بازاریابی حرفه‌ای و محتوای تولید شده توسط کاربر قرار بگیرند، میزان فروش‌ ۲۸٪ افزایش می‌یابد. بنابراین در پاسخ به سوال بازخورد محتوای تولید شده توسط کاربر چیست؟ می‌توان گفت که بازگشت سرمایه UGC به سرعت خود را نشان می‌دهد.


UGC چه مزایایی دارد؟

در ادامه مزایای UGC را بخوانید:

امکان استفاده و سازماندهی محتوا را فراهم می‌آورد

خبر خوب این است که UGC مجموعه‌ای از محتواهای ناب را در اختیار یک برند قرار می‌دهد. تدوین محتوا شامل تهیه، حاشیه نویسی و به اشتراک گذاری بهترین و مرتبط­ترین محتوای یک مصرف کننده برای مخاطبان شما است. محتوای منحصربفرد نیز مزایایی از قبیل اعتبار و آگاهی از برند شما را افزایش می‌دهد.

تولید شده توسط کاربر چیست

دسترسی و رشد رسانه‌های اجتماعی را تقویت می‌کند

در اثر ترکیب پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و کمپین‌های UGC، نقاط قوت هر یک از آنها برای تهیه یک استراتژی عالی کمک می‌کند و این به نوبه خود منجر به تقویت برند و ایجاد روابط با مشتریان می‌شود.


امتیازات جستجوگرها را برایتان به ارمغان می‌آورد | محتوای تولید شده توسط کاربر چیست

چندین روش وجود دارد که UGC می‌تواند به تلاش شما در زمینه جستجوگرها کمک کند.

طبق آمار و ارقام ارائه شده، ۲۵٪  از نتایج جستجو برای ۲۰ برند برتر جهان، یک پیوند به محتوای تولید شده توسط کاربر دارد. بررسی‌ها و توصیفات مثبت مشتری همچنین می‌تواند رتبه SEO شما را افزایش دهد. اگر کاربران شما محتوای تولیدی خود را در وبلاگ‌های شخصی‌ خود منتشر کنند، لینک دهی به وب سایت‌ شما می‌تواند رتبه سئو شما را بهبود بخشد. تجزیه و تحلیل متداول‌ترین کلمات و عباراتی که مخاطبان شما استفاده می‌کنند، نیز می‌تواند تحقیقات بهینه سازی کلمات کلیدی شما را بهبود بخشد.


شما را با بینش مخاطبان آشنا می‌کند

برای پاسخ به سوال مزایای محتوای تولید شده توسط کاربر چیست؟ باید بدانید که محتوای تولید شده توسط کاربر به منزله معدن طلای داده است – این مزیتی است که اغلب نادیده گرفته می‌شود. تجزیه و تحلیل محتوایی که مخاطبان شما به اشتراک می‌گذارند، می‌تواند بینش کلیدی ایجاد کند. این امر به شما کمک می‌کند مخاطبان خود و آنچه که برای آنها جذاب است را بهتر بشناسید. هنگام استفاده از اصول استراتژی بازاریابی محتوای مبتنی بر داده، این بینش به تولید سرنخ و افزایش فروش شما کمک می‌کند.


محتوای منحصر به فرد برایتان ایجاد می‌کند

مخاطبان شما، محتوای متفاوتی از تیم بازاریابی شما تولید خواهند کرد. از این دیدگاه بیرونی استفاده کنید. این عکس‌ها، فیلم‌ها، بازبینی‌ها، پست‌های وبلاگ و موارد دیگر برداشت تازه و دیدگاه متفاوتی را به شما ارائه می‌دهند. UCG مطالب را به صورت جالب نشان می‌دهد. همچنین مخاطبان جدید را ترغیب می‌کند تا به کاربران سرگرم کننده و وفادار بپیوندند و همچنان درگیر کار شوند.


شخصی سازی برند شما را افزایش می‌دهد

شخصی سازی یکی دیگر از مزیت‌های اصلی UGC است. مایکل برنر از گروه بازاریابی اینسایدر استدلال می‌کند که تنها راه برای جلب توجه مخاطبان هدف و درگیر کردن آنها با محتوا، فهمیدن چیزی است که در آنها طنین انداز می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که ۷۱٪ از مصرف کنندگان تبلیغات شخصی را ترجیح می‌دهند.

بنابراین کشف کنید که چه چیزی مخاطبان شما را از ایجاد محتوا و تعامل با شرکت‌ شما هیجان‌زده می‌کند و از این دانش برای شخصی سازی در ابتکارات بازاریابی خود استفاده کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند یک جامعه آنلاین ایجاد کنید که روابط مشتری/ برند را تقویت می­کند.


بازاریابی محتوایی از طریق UGC

سلفی

بازاریابی محتوای تولید شده توسط کاربر UGC

اگر بخواهید بدانید که فرق بازاریابی سنتی و محتوای تولید شده توسط کاربر چیست؟ باید این را در نظر بگیرید که مصرف کنندگان امروز، کمتر از گذشته در زمینه تبلیغات منفعل هستند. آنها اکنون در تصمیماتی که می‌گیرند، افرادی که از نظر اجتماعی به آنها گوش می‌دهند و برندی که برای خرید انتخاب می‌کنند و با آن تعامل دارند، فعال‌تر هستند.

این روزها خرید تبلیغات سنتی چه در رسانه‌های خارجی و چه به صورت آنلاین یک بازی رقابتی است (حتی اگر بودجه زیادی را برای این کار در نظر بگیرید، باز هم ممکن است مورد توجه مشتریان خود قرار نگیرید). این مورد را به این واقعیت اضافه کنید که مصرف کنندگان فعالانه انتخاب می‌کنند که از کنار تبلیغات عبور کنند و اگر ببینند یکی از دوستانشان آن را توصیه می‌کند، احتمالا می‌توانند از طریق سایت خرید کنند. بنابراین شما یک استدلال محکم برای UGC دارید تا تلاش‌های سنتی بازاریابی را افزایش دهید.

UGC به عنوان مدرک اجتماعی نیز کار می‌کند. یک مطالعه نشان می‌دهد که ۷۹٪ از مصرف کنندگان به اندازه توصیه‌های حضوری، اعتماد به بررسی‌های آنلاین را پذیرفته اند. این یک معیار بزرگ است.

با این حال، پذیرفتن خطرات بازاریابی یو جی سی نیز مهم است. مهمترین آن مدیریت صحیح حقوق قانونی عکس‌ها است. بنابراین سوء مدیریت محتواهای تولید شده توسط کاربر ممکن است برای یک کسب و کار آسیب بالقوه‌ای را به همراه داشته باشد.


بهترین نمونه‌های بهره‌برداری برندها از UGC

تولید شده توسط کاربر چیست

در انتهای مطلب محتوای تولید شده توسط کاربر چیست، شما را با چند نمونه بهره‌برداری برندها‌ از ‌UGC آشنا می‌کنیم.

کمپین یو جی سی برای یک برند لباس یوگا

 مارک لباس یوگا Lululemon می‌خواست مخاطبان خود را گرد هم آورد و جامعه‌ای پیرامون برند خود ایجاد کند. آنها با کمپین #thesweatlife شروع کردند و مشتریان را تشویق کردند که تصاویر خود را با لوازم Lululemon در اینستاگرام ارسال کنند.

لسیا دالیمور، مدیر برند Lululemon می‌گوید: «ما این برنامه را به عنوان راهی برای برقراری ارتباط با مخاطبان جدید خود و نشان دادن کاربرد لباس هنگام تعریق واقعی ایجاد کردیم. ما آن را راهی منحصر به فرد برای وارد کردن تجربیات آفلاین خود به جامعه آنلاین می‌دانیم.»

در چند ماه اول، این برند تجاری بیش از ۷۰۰۰ عکس از مشتریان خود را در اینستاگرام و توییتر ثبت کرد و گالری بی‌نظیر #swatlife که به ویژه برای این کمپین ایجاد شده است بیش از ۴۰،۰۰۰ بازدید کننده منحصر به فرد داشته است.


کمپین یو جی سی برای تهیه یک دیوار اجتماعی

جشنواره مختص برند Chipotle از UGC برای گرد‌آوری جامعه خود و تبلیغ عناصر مختلف برند و جشنواره استفاده کرد. آنها اشتراک‌های اجتماعی، تصاویر و فیلم‌ها را در یک صفحه جمع کردند، جایی ایجاد کردند که بازدید کنندگان از جشنواره می‌توانستند به مرور و خاطرات خود پس از پایان جشنواره بپردازند.

در طول آخر هفته جشنواره Chipotle Cultivate، که در سانفرانسیسکو برگزار شد، این برند بیش از ۱۲۰۰ پست اجتماعی و ۳ میلیون نمایش جذاب به دست آورد. علاوه بر این، بیش از ۳۷.۵ درصد بازدیدکنندگان برای بارگیری محتوای بیشتر از آخر هفته از طریق دیوار اجتماعی TINT پیمایش کردند.


کمپین یو جی سی برای قطعات سفارشی گوشی آیفون

بلکین یک کمپین بازاریابی UGC را اجرا کرد که شامل گجت‌های مورد علاقه افرادی می‌شد که از گوشی آیفون استفاده می‌کردند. آنها با همکاری لگو، از مشتریان خود خواستند تا با استفاده از قطعات سفارشی لگو، قاب‌هایی را برای تلفن‌های خود ایجاد کنند.

آنها سپس تصاویر را با استفاده از هشتگ #LEGOxBelkin در اینستاگرام قرار دادند. این نمونه کاملی از محتوای تولید شده توسط کاربر و مشتری است؛ زیرا این روش بازاریابی ساده اما موثر به خریداران بالقوه نشان می‌دهد که موارد Belkin چقدر جالب، متنوع و مرسوم به روشی ارگانیک و معتبر است.


کمپین یو جی سی برای تعامل بیشتر با جامعه آماری

برای آشنایی بیشتر شما با UGC و تفهیم این موضوع که محتوای تولید شده توسط کاربر چیست، توجه شما را به یک نمونه دیگر جلب می‌کنیم. این مثال مربوط به بهره برداری شرکت تویوتا از یو جی سی می‌شود. در تلاش برای تعامل بیشتر با جامعه آماری جوانان ۱۸-۲۴ ساله، تویوتا می‌خواست اصالت بیشتری به تبلیغات دیجیتال خود تزریق کند. آنها به مطالب تولید شده توسط کاربران روی آوردند تا کمپین تبلیغاتی Feeling the Street Facebook خود را تقویت کنند. بدون هیچگونه افزایش هزینه‌ای، تبلیغات مجهز به UGC فقط طی شش هفته به بیش از ۱.۲ میلیون مشارکت (پسند، اشتراک گذاری، نظرات) دست یافت – این یعنی ۴۴۰٪ بهبود نسبت به تبلیغات سال گذشته!


کمپین یو جی سی برای ایجاد صفحات الهام بخش

از آنجا که UGC مردم را به خرید ترغیب می‌کند، جمع‌آوری بهترین UGC تولید شده توسط مشتریان در یک صفحه الهام بخش، راهی عالی برای واقعی‌تر کردن محصولات یک برند برای مردم است و آنها را متقاعد می‌سازد که به خرید از شما تشویق شوند.

Smile Direct Club این کار را با داشتن یک صفحه «نتایج» در بالای سایت خود انجام می‌دهد. این سایت عکس‌های قبل و بعد از عمل مشتریان واقعی را نشان می‌دهد تا مردم بتوانند تفاوت را در لبخند مشتریان ببینند.


آیا محتوای تولید شده توسط کاربر کافی است؟

با وجود مزایایی که به آنها اشاره شد، هنوز هم نیاز است از انواع دیگر محتوا در سایت خود استفاده کنید. چراکه در بسیاری از موارد مخاطبان شما به اطلاعاتی نیاز دارند که ممکن است از طریق محتوای تولید شده توسط کاربر آنها را پیدا نکنند. شما هنوز هم می‌توانید از طریق محتوای تولید شده در سایت، تخصص خود را در زمینه شغلتان نشان دهید و از این طریق اعتماد مخاطبان را به خود جلب کنید. همچنین تولید محتوای سایت مزایای بسیار زیاد دیگری نیز دارد که می‌توانید آنها را در مطلب تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد بخوانید.

بنابراین هرگز از اهمیت تولید محتوا و استفاده از خدمات شرکت تولید محتوا برای سایت خود غافل نشوید و از معجزه آن در جذب مخاطبان استفاده کنید. در صورت تمایل به سفارش، لطفا روی سفارش تولید محتوا کلیک کنید. همچنین شما می‌توانید پیش از ثبت سفارش از طریق صفحه تماس با ما، از مشاوره محتوایی رایگان بهرمند شوید.


نتیجه گیری محتوای تولید شده توسط کاربر چیست

what is UGC

در این مطلب شما را با مفهوم UGC آشنا کردیم و به شما گفتیم که منظور از تولید کاربر چیست. همچنین مزایای UGC را برای شما برشمردیم و گفتیم هنگامی که محتوای تولید شده توسط کاربر به درستی مورد استفاده قرار گیرد، مشارکت را تشویق می‌کند و به رشد مخاطبان شما کمک می‌کند. علاوه بر این سئو شما را بهبود می‌بخشد، تلاش شما برای تولید را تقویت می‌کند و از همه مهمتر، بسیار مقرون به صرفه است. این مزایا نشان می‌دهد که UGC چقدر حائز اهمیت است. در فضای سریع و متغیر آنلاین امروزه، محتوا باید سریع و مد روز باشد. بازاریابی UGC به برندهای تجاری امکان می‌دهد به جای اینکه چندین ماه از طریق یک تبلیغ سنتی از رده خارج شده، محصولات‌ خود را برای میلیون‌ها نفر نمایش دهند، همیشه در معرض دید مشتریان خود باشند. 

به این ترتیب برندها می‌توانند به طور مداوم با مخاطبان خود در ارتباط باشند، به این معنی که آنها در خط مقدم ذهن‌ها باقی می‌مانند. قدرت UGC به راحتی قابل مشاهده است و شکی نیست که در سال‌های آینده برندها به قدرت محتوای تولید شده توسط مخاطبان خود پی می‌برند.


سوالات متداول

یو جی سی چیست و چه کاربردی دارد؟

یو جی سی (UGC) به معنای محتوای تولید شده توسط کاربر است و به هر محتوایی که توسط کاربران یک برند تجاری ایجاد، منتشر و یا ارسال شده باشد، گفته می‌شود.

بهترین نوع UGC که کاربران می‌توانند برای کسب و کار من تولید کنند چیست؟

هر سه نوع محتوای تصویری، بررسی و توصیفی برای تبلیغات بازاریابی آنلاین و کمپین‌های یو جی سی، مفید هستند و هر کدام در مرحله بخصوصی از قیف فروش دارای اهمیت هستند.

با چه روش‌هایی می‌توانیم از مشتریان بخواهیم که محتوای ‌UGC تولید کنند؟

برندها می‌توانند با ایجاد انگیزه در مشتریان برای ایجاد UGC در طول سفر خریدشان، آنها را ترغیب به تولید محتوا کنند. فراهم آوردن تجارب زیبا و خاطره انگیز توسط برند ارائه دهنده، مشتریان را برای تولید محتوا ترغیب می‌کند. علاوه بر این، با ارائه جایزه به مشتریان می‌توان انگیزه لازم برای تولید یو جی سی را به مشتریان ارائه داد.

چرا یو جی سی برای کسب و کارها اهمیت دارد؟

UGC مشتریان را در مرکز توجه قرار می‌دهد، در اعتمادسازی کاربران نقش مهمی دارد، معتبر و مقرون به صرفه است، بازگشت سرمایه بالایی دارد و در تشکیل باشگاه مشتریان نقش بسزایی دارد.

منابع | محتوای تولید شده توسط کاربر چیست

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *