تولید محتوا چیست ؟ + آموزش نوشتن ۷ نوع محتوا در اینترنت

ولید محتوا چیست

این روزها همه درباره تولید محتوا صحبت می‌کنند. بسیاری از افراد مدعی هستند که انجام این کار می‌تواند درآمد زیادی برایتان به همراه داشته باشد و خیلی از افراد از اهمیت تولید محتوا برای کسب و کارهای صحبت می‌کنند. اما واقعا تولید محتوا چیست و چه کاربردی دارد ؟ چطور می‌توان یک محتوای خوب نوشت؟ انواع تولید محتوا چیست ؟ در این مطلب به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد؛ پس تا پایان همراه ما باشید.


تولید محتوا چیست

تولید محتوا چیست

تولید محتوا یک نوع نویسندگی آنلاین است که ارتباط نزدیکی با دیجیتال مارکتینگ دارد. به بیان ساده‌تر، تولید محتوا به معنای نوشتن در وبسایت‌هایی است که برای فروش یا تبلیغ یک محصول خاص طراحی شده‌اند. بسته به مهارت و عملکرد فرد نویسنده، می‌توان درآمد خوبی از شغل نوشتن محتوا کسب کرد؛ همچنین میزان موفقیت در این شغل بسته به تخصص فرد دارد.


انواع تولید محتوا

حال که دانستید تولید محتوا چیست ، قرار است به ۷ نوع تولید محتوا اشاره کنیم و آنها را به طور کامل توضیح دهیم. همچنین با خواندن این مقاله خواهید دریافت که هر نوع از محتواها، برای چه کاربردی مناسب خواهند بود.

۱-محتوای وب

تولید محتوا چیست؟ محتوای وب

بیشترین سفارش تولید محتوا مربوط به محتوای وب می‌شود. این محتوا شامل مطالب صفح اصلی، صفحه لندینگ، صفحه تماس با ما و… می‌شود. محتوای وب، محتوای پایه‌ای است که هر شرکت به آن نیاز دارد. بدون وجود چنین مطالبی، خوانندگان نمی‌توانند اطلاعات مورد نظر خود را درباره شرکت شما متوجه شوند؛ بنابراین مطالب این صفحات از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

مهارت‌هایی که یک نویسنده برای نوشتن محتوای وب نیاز دارد، به شرح زیر هستند:

  • دانش سئو: برای استفاده به‌جا از کلمات کلیدی مهم در مطلب
  • مهارت‌های نوشتن: برای نوشتن مطلب مفید و جذاب

همچینن لازم به ذکر است که یک محتوای وب خوب باید درباره مشتریان نیز باشد؛ نه اینکه تنها به ارائه اطلاعاتی درباره برند یا محصولات بپردازد.


 2-وبلاگ‌ها

تولید محتوا چیست؟ وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی یک دسته مهم از محتوا است که مخاطبان را به شما جذب می‌کند، به حضور در موتورهای جستجو کمک می‌کند و راهی را برای مشاغل فراهم می‌کند تا با منبعی از مطالب تازه و مرتبط رشد کنند. بنابراین در پاسخ به سوال تولید محتوا چیست ؟ می‌توان وبلاگ نویسی را نیز یکی از موارد مهم به حساب آورد.

جالب است بدانید که شرکت‌هایی که ماهانه ۱۱ پست وبلاگی یا بیشتر منتشر می‌کنند، از آن دسته وبلاگ‌هایی که ماهانه فقط ۴ یا ۵ پست منتشر می‌کنند، ۴ برابر بیشتر بازدید خواهند داشت.

وبلاگ‌ها نه تنها شخصیت برند شما را به نمایش می‌گذارند، بلکه به خوانندگان کمک می‌کنند که درک کنند شما چه کسی هستید، به چه چیزهایی اهمیت می‌دهید، کدام مباحث را پوشش می‌دهید و چه میزان ارزشی به آنان ارائه می‌نمایید.

وبلاگ نویسی نوعی از تولید محتوای آنلاین است و وقتی آن را به درستی انجام دهید، می‌تواند دیدگاه‌های شما، بازدهی سرمایه گذاری و موفقیت کلی شما را به طرز چشمگیری افزایش دهد. استایل‌های مختلفی برای نوشتن مطالب وبلاگ وجود دارد که می‌توانید آنها را با یکدیگر ترکیب کرده و با در نظر گرفتن استایل شخصی خود، مطالب جذابی تهیه کنید.

مطمئن نیستید به وبلاگ‌نویسی نیاز دارید یا خیر؟ ۶ دلیل قانع‌کننده برای وبلاگ‌نویسی را اینجا بخوانید.


۳-شبکه‌های اجتماعی

تولید محتوا چیست؟ پتلفرم مناسب

برای یک شرکت تنها حضور در شبکه‌های اجتماعی کافی نیست؛ اما حضور در این شبکه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. بسیاری از افراد وقتی برای اولین بار با برندی آشنا می‌شوند، در شبکه‌های اجتماعی نام آن را جستجو خواهند کرد و این امر در تصمیمات خرید آنها تاثیر زیادی خواهد داشت.

رسانه‌های اجتماعی مفید و موثر هستند. یک نویسنده خوب شبکه‌های اجتماعی برای پست‌های تبلیغاتی، جملات بامزه، سرگرم کننده، جذاب، ایموجی‌ها و… را با یکدیگر ترکیب می‌کنند. شاید ندانید که امکان دریافت هزینه برای کپشن نیز وجود دارد و برای بخش هشتگ نیز می‌توانید از اپلیکیشن‌های مربوط به یافتن هشتگ‌های پرطرفدار استفاده کنید. بنابراین یک کار یک فرصت شغلی مناسب برایتان خواهد بود.

به عنوان مدیر یک صفحه در شبکه‌های اجتماعی به یاد داشته باشید که پیدا کردن پلتفرم مناسب و پیروی از یک برنامه ثابت برای نوشتن متون و ارائه تصاویر از اهمیت بالایی برخوردار است.


۴-محتوای تبلیغاتی

تولید محتوا چیست؟ محتوای تبلیغاتی

نوشتن محتوای تبلیغاتی باعث جذابیت محصولات و خدمات شما خواهد شد. این نوع از محتوا ویژگی‌های منحصر به فرد برند شما را به مشتریان بالقوه نشان خواهد داد. محتوای تبلیغاتی برای تمامی شرکت‌ها در همه صنایع کاربرد دارد و می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد. از تبلیغات طولانی در وبسایت‌ها گرفته تا یک عکس در اینستاگرام.

اما روش صحیح تبلیغات در تولید محتوا چیست ؟ در نظر گرفتن بازار هدف و ایجاد اعتماد قدم اول این کار خواهد بود. در واقع نباید متن را به گونه‌ای بنویسید که انگار در حال فشار آوردن به مخاطب، برای خرید محصولات هستید؛ بلکه متن باید به نحوی باشد که انگار در حال صحبت با یک دوست هستید. تبلیغات خوب در زمان مناسب به مخاطب هدف مناسب ارائه می‌شوند.

بودجه کمی برای تولید محتوا دارید؟ این مطلب را از دست ندهید.


۵-محتوای تخصصی

تولید محتوا چیست

تمامی شرکت‌ها به کارشناس تولید محتوای تخصصی نیاز دارند. برای مثال صنایع خاص ممکن است به یک نویسنده سطح بالا نیاز داشته باشند که از مشخصات صنعت آنها آگاه باشد. بدون وجود چنین محتوای سطح بالایی، شرکت‌ها ممکن است قدرت خود را در معرض خطر قرار دهند. همچنین مهم است بدانید که گوگل محتوای تخصصی را به عنوان یکی از استانداردهای رتبه بندی در نظر می‌گیرد.

نویسندگانی که به دنبال استخدام به عنوان تولید کننده محتوای تخصصی هستند، باید در صنعتی خاص اقدام به مطالعه و کسب دانش نمایند و یا صنعتی را برای نوشتن محتوا انتخاب کنند، که از پیش درباره آن اطلاعات کافی دارند. مثل وکیل سابق که اکنون محتوای حقوقی می‌نویسد یا مهندس کامپیوتری که درباره برنامه نویسی تولید محتوا می‌کند.


۶- روزنامه نگاری

مجلات و روزنامه‌ها می‌توانند تمامی اخبار جدید و رویدادهای مربوط به یک شرکت را به چاپ برسانند. این کار از آن جهت مناسب است که می‌توانید شرکت خود را به عده زیادی معرفی کنید؛ باید بدانید که انجام این کار سود زیادی برایتان به همراه خواهد داشت.


۷- محتوای خلاقانه

تولید محتوا چیست

 محتوای خلاقانه می‌تواند توجه افراد را به خود جلب کند و همچنین به منظور تقویت و پشتیبانی تقریبا تمام انواع دیگر محتوا به کار می‌رود. برای مثال محتوای شبکه‌های اجتماعی، محتوای وب می‌توانند به صورت خلاقانه نوشته شوند. برای نوشتن محتوای خلاقانه می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • نوشتن داستان
  • نوشته‌های طنزآمیز
  • و…

در حال حاضر تقاضا برای نویسنده‌های خلاق در حال افزایش است و بسیاری از کسب و کارها به دنبال چنین نویسندگانی هستند.


نتیجه گیری: بالاخره تولید محتوا چیست ؟!

فکر می‌کنم با توجه به توضیحات این مطلب، تا به حال دریافته باشید که تولید محتوا چه معنایی دارد و انواع آن چه چیزهایی هستند. با این حال اگر بخواهم به زبان خیلی ساده توضیح دهم تولید محتوا به معنای نوشتن مقاله، ایجاد تصویر، درست کردن ویدیو و سایر کارهایی است که از طریق آن قادر به بیان چیزی هستید؛ است.

حتما با اهمیت تولید محتوا آشنا هستید و می‌دانید که داشتن محتواهای مختلف برای هر کسب و کاری چقدر ضروری و لازم است. بنابراین اگر تاکنون برای تولید محتوای وبسایت خود اقدام نکرده‌اید، وقتش رسیده که این کار را انجام دهید. برای سفارش تولید محتوای با کیفیت و اختصاصی، می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

همچنین لطفا سوالات و تجربیات خود را در این زمینه برایمان بنویسید.

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *